Współpraca z Zamkiem w Malborku

Współpraca z Zamkiem w Malborku

Pod koniec roku eCORRECTOR miał przyjemność współpracować w ramach dokonywania tłumaczeń specjalistycznych i korekt native speakerów z jednym z najbardziej znanych polskich zamków gotyckich – Zamkiem w Malborku.

Piękny zamek warowny, usytuowany w województwie pomorskim i leżący na brzegu Nogatu, od 1997 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, służąc za siedzibę Muzeum Zamkowego w Malborku od ponad 50 lat. Zamek w Malborku jest jednym z najlepszych przykładów architektury obronno-rezydencyjnej nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Otoczony fosą oraz wałem fortecznym z początku był klasztorem ze stojącym na jego czele komturem, by z czasem stać się budowlą obronną służącą zarówno mistrzom zakonu krzyżackiego, królom Polski, jak i Królestwie Prus. Na zespół zamkowy składają się trzy części: Zamek Wysoki, z kościołem Najświętszej Maryi Panny z kaplicą grobową św. Anny, Zamek Średni z rozległym dziedzińcem oraz Zamek Niski z budynkami gospodarczymi. Niestety, nie wszystkie elementy udało się zachować do dzisiejszych czasów, głównie na skutek dewastacji przez Prusaków w XVIII wieku oraz zniszczeń dokonanych w czasie II Wojny Światowej. W II połowie XX wieku podjęto szereg działań rekonstrukcyjnych, z których część trwa do dzisiaj – dzięki temu możemy podziwiać ten zabytek kultury w stanie coraz bliżej odpowiadającym oryginałowi.

eCORRECTOR, oferujący usługi tłumaczeń specjalistycznych i korekt native speakerówmiał możliwość wykonać zlecenie, którego celem było przygotowanie tłumaczeń i korekt mających umożliwić obcokrajowcom zapoznanie się historią i oryginalnością tego polskiego skarbu narodowego. Poniżej prezentujemy Państwu galerię albumowego wydania wspomnianego zlecenia. W jej skład wchodzą trzy opracowania: „Wyzwania turystyki kulturowej w Malborku”, „Mniejszości narodowe i religijne na Żuławach” oraz „Rewitalizacja zespołu kościoła Najświętszej Marii Panny w Malborku”, wydane w języku polskim i angielskim. Zapraszamy do oglądania! 🙂

4

3

2

1

Dodaj komentarz


Kontakt

Mill Lane, Sawston
CB22 3HY Cambridge
WIELKA BRYTANIA
 +44 788 497 7809
ul. Kłobucka 7
02-699 Warszawa
POLSKA
 +48 22 122 80 71

O nas

eCORRECTOR to specjalistyczny serwis usług językowych native speakerów. Oferta skierowana jest do przedsiębiorstw, którym oferujemy wysokie jakościowo tłumaczenia przeznaczone na rynki zagraniczne. Naszymi klientami są także środowiska naukowe, które mogą liczyć na w pełni profesjonalną korektę publikacji wykonywaną przez native speakerów z tytułem doktora w danej dziedzinie naukowej.
Regulamin usług →